Ładowanie...

Aktualności

Orzeł lepszy w derbach

• autor: chiczes78, 2016-09-18 15:03

Po słabym w naszym wykonaniu meczu Skrwa uległa rywalom z za miedzy z Goleszyna 0:2.

Od samego początku meczu lepiej na łukomskiej murawie prezentowali się goście. Już w 10. minucie Marcin Szczepkowski dokładnie centruje w pole karne Skrwy. Z piłką mija się kilku zawodników obu drużyn. Akcję zamyka Marcin Białek i z bliska pokonuje Jakuba Zielińskiego. Kolejne minuty przyniosły kolejne sytuacje bramkowe dla Orła. W 22. minucie najlepszy na placu gry Białek znów błysnął formą. Mocno uderzył na bramkę Skrwy, jednak Zielińskiego ratuje poprzeczka. Co się odwlecze ... W 28. minucie składna akcja Orła. Marcin Białek opanowuje piłkę i dokładnie podaje do Marcina Sprychy. Ten wpada w pole karne i strzałem w długi róg pokonuje bezradnego Zielińskiego. Po chwili znów może paść gol dla Orła. Łukasz Suliński huknął z dystansu, jednak kapitalnie sparował piłkę Zieliński na poprzeczkę i bramka nie padła. Do przerwy Skrwa poważnie nie zagroziła bramce Goleszyna ani razu. Po zmianie stron, lepiej grali gospodarze. Kontaktową bramkę mógł strzelić Michał Jagodziński, jednak w dogodnej sytuacji minął się z piłką. W 63. minucie ładnie uderzał Piotr Sadowski, minimalnie chybił. Po chwili kapitalną okazję marnuje Mariusz Beksa, który stojąc na piątym metrze głową przenosi piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi Orzeł a dokładnie Albert Sołdański mija się z piłką mając przed sobą pustą bramkę rywali. W 76. minucie kontra przyjezdnych. Łukasz Suliński mimo asysty obrońcy dokładnie zagrywa do Mateusza Biegańskiego, jednak ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem, przegrywa pojedynek z Zielińskim. Do końca meczu Orzeł kontruje, a Skrwa desperacko atakuje. W 89. mocno z dystansu uderza Mariusz Beksa jednak trafia w słupek i wynik nie ulega zmianie i mecz kończy się zwycięstwem gości 0:2.

Orzeł zasłużył na zwycięstwo, szczególnie mógł się podobać w pierwszej połowie. Po przerwie zawody sie wyrównały i drużyna z Łukomia zasłużyła na honorowe trafienie. W meczu było jednak widać, że więcej zaangażowania było po stronie Goleszyna, a nasza drużyna nie bardzo miała pomysł na rozbicie obrony gości.

Skrwa-Orzeł 0:2 (0:2) M.Białek (10), M.Sprycha (28)

Skrwa: J.Zieliński - Ma.Beksa, M.Pesta, M.Jagodziński, J.Brzemiński, M.Niemczewski, M.Góralski (39 P.Sadowski), R.Kowalski, K.Górecki (72 D.Bednarski), P.Karczewski (84 K.Kalinowski), M.Sadowski

Orzeł: D.Malinowski - K.Kitombo, T.Braniecki, M.Rudziński, J.Rutkowski, A.Sołdański, M.Szczepkowski, Ł.Suliński (80 M.Kądalski), M.Białek, M.Maliszewski (88 P.Borowski), M.Sprycha (70 M.Biegański)