Ładowanie...

Aktualności

Nie dali rady

• autor: chiczes, 2016-10-08 20:14

Ponieśliśmy dziś kolejną bolesną porażkę. Tym razem po bardzo dobrej pierwszej połowie gdzie remisowaliśmy 1:1, zagraliśmy słabą drugą gdzie nasze marzenia o dobrym wyniku prysły niczym bańka mydlana. Kasztelan - Skrwa 5:1.

Wiadomo było, że Kasztelan to faworyt tego meczu, a my jesteśmy w "czarnej dziurze". Po prostu nie idzie od kilku tygodni. Nie idzie w obronie, pomocy i ataku. Kontuzje plus braki w jakości gry zawodników znajdujących się na murawie i mamy to co mamy, czyli przed ostatnie miejsce w tabeli i oddalających się rywali. Wszystko zaczęło się nie najgorzej choć to sierpczanie prowadzili grę. Postraszyliśmy ich w 11. minucie po strzale głową Mariusza Beksy, kiedy to z bramki piłkę wybił obrońca gospodarzy. Później gola mógł zdobyć Patryk Karczewski, który sprytnie uderzył w krótki róg bramki strzeżonej przez Mateusza Ambrochowicza. Ten jednak jest doświadczonym bramkarzem i w ostatniej chwili wystawia nogę i wybija piłkę na róg. Po dobrym kwadransie grać zaczynają "piwosze". W 16. minucie dobrze strzela Damian Kotkiewicz po centrze Damiana Majewskiego. Zawodnik sierpczan przestrzela i gola nie ma. Bardziej precyzyjny jest w 21. minucie. Zakręcił naszym obrońcą, jednak trafił na dwóch kolejnych. Kiedy wydawało się, że przejmiemy piłkę oddaje precyzyjny strzał po którym futbolówka trafia przy naszym lewym słupku do bramki i mamy prowadzenie gospodarzy. Skrwa mimo wszystko nie poddaje się i zaczyna grać coraz lepiej. W 41. minucie jesteśmy bliscy doprowadzenia do wyrównania jednak Mateusz Sadowski trafia tylko w poprzeczkę. To był sygnał do ataku. W 44. minucie dążących do doprowadzenia do wyrównania zawodników Skrwy spotyka zasłużona nagroda. Faul obrońcy Kasztelana na Michale Jagodzińskim w polu karnym. Sędzia wskazuje na "wapno". Jedenastkę pewnie wykorzystuje Mariusz Beksa i do przerwy mamy remis. Niestety po przerwie coś pęka. Szczerze przyznać trzeba, że dużo lepiej grają gospodarze. W 55. minucie tracimy piłkę w środku pola. Szybka kontra. Damian Kotkiewicz wyprzedza naszego defensora i wychodzi sam na sam z Jakubem Zielińskim. Uderza obok interweniującego bramkarza i Kasztelan znów prowadzi. W 61. minucie groźnie uderza Damian Majewski jednak minimalnie chybi. W 67. minucie kolejna składna akcja "piwoszy". Bartłomiej Śmigrodzki przejmuje piłkę i rusza prawą stroną. Centruje wprost na głową wbiegającego Emila Cendlewskiego i pada trzeci gol dla sierpczan. Po chwili mamy kolejne trafienie. Asystuje Damian Kotkiewicz, a piłkę kieruje głową do naszej bramki jego imiennik Majewski 4:1. Kolejne gole mógł zdobyć Paweł Wojciechowski jednak dwukrotnie pudłuje. Wreszcie składniej atakujemy w 79. minucie. Kapitalnie z własnej połowy podaje Jarek Brzemiński. Piłkę ładnie przejmuje w biegu Mateusz Sadowski wpada w pole karne i niestety mając przed sobą tylko Ambrochowicza przenosi piłkę nad bramką. Kasztelan na tę groźną akcję odpowiada skuteczniej. 86. minuta piłka krąży w polu karnym Skrwy. Wreszcie trafia do Jakuba Koteckiego, który mocnym strzałem przełamuje dłonie Zielińskiego i pada piąty gol dla "piwoszy". Skrwa ma jeszcze swoją szansę. W 88. minucie znów młodszy z braci Sadowskich dostaje dobre podanie w polu karnym. Znów ma przed sobą tylko Ambrochowicza. Strzela precyzyjnie jednak piłka niczym zaczarowana zatrzymuje się na nodze bramkarza sierpczan i gola znów nie ma. Ostatnim akcentem meczu był ładny strzał Śmigrodzkiego, który mija naszą bramkę o centymetry i ponosimy kolejną porażkę. Porażkę bolesną, bo odniesioną z lokalnym rywalem. Porażkę bolesną bo kolejną z rzędu. Porażkę bolesną, bo z kontuzjami schodzą Karol Kalinowski i Patryk Karczewski. Co będzie dalej. Mecz arcyważny z zespołem z którym powinniśmy powalczyć, powalczyć o tak bardzo nam potrzebne punkty Zrywem Bielsk. Trzymajmy kciuki za chłopaków, niech wreszcie się przełamią.

Kasztelan Sierpc – Skrwa Łukomie 5:1 (1:1) D.Kotkiewicz (21)(55), E.Cendlewski (67), D.Majewski (70), J.Kotecki (86) – Ma.Beksa (44k)

Sędzia: Ł.Matlęga

Kasztelan: M.Ambrochowicz – M.Szulc, E.Cendlewski (67 J.Kotecki Ż), M.Siennicki, B.Śmigrodzki, M.Lemanowicz Ż, A.Ambrochowicz, D.Rosiak (46 P.Wojciechowski), D.Kotkiewicz, D.Majewski, Ł.Paczkowski

Skrwa: J.Zieliński – Ma.Beksa, J.Brzemiński, M.Pesta Ż (74 Mi.Beksa), M.Jagodziński, P.Karczewski (86 M.Góralski), R.Kowalski, K.Kalinowski (77 D.Wolak), K.Górecki (74 P.Górecki), M.Sadowski, P.Sadowski