Skrwa-Unia I. 1:1 30.10.2016

Cenny remis

• autor: chiczes, 2016-10-23 23:00

Skrwa wreszcie zakończyła fatalną serię porażek. Choć co prawda nie wygrała w meczu gdzie rywalem był Wicher, to trzeba docenić bezbramkowy remis i zdobycie punktu na trudnym boisku w Cieszewie.

Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Już w 3. minucie wynik mógł otworzyć Patryk Karczewski, który znalazł się w idealnej sytuacji. Niestety zbyt długo przekładał sobie piłkę i w konsekwencji uderzył minimalnie niecelnie. W pierwszej części gry mieliśmy wyraźną przewagę, niestety nie przełożyło to się na sytuacje bramkowe. Warto odnotować ładne uderzenie Kamila Bonisławskiego, które minęło słupek bramki rywali i uderzenie z rzutu wolnego Jarosława Brzemińskiego, którego dla odmiany strzał wybronił bramkarz Wichru Michał Gozdan. W tej części meczu, gra była prowadzona w szybkim tempie niestety nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe i do przerwy ich nie było. Po zmianie stron lepiej zaczęli grać gospodarze. Co prawda najwięcej zamieszania stwarzali po stałych fragmentach szczególnie rzutach rożnych, które bardzo udanie były wrzucane. Jeden z nich nawet zakończył się golem, jednak sędzia uznał, że zawodnik Wichru zagrał piłkę ręką i bramki nie uznał. Skrwa w tej części nastawiła się na grę z kontry i uważne rozbijanie ataków. Tę funkcję świetnie spełniał w naszej drużynie Michał Beksa, który zagrał świetne zawody. Grał defensywnego pomocnika i sprawiał wiele trudności rywalom. Rzadkie ataki naszej drużyny również dały efekt bramkowy, niestety podobnie jak w przypadku gospodarzy bramka nie została uznana, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem, z którego wypada się cieszyć. Oczywiście szkoda, że nie udało się wygrać, jednak pamiętać trzeba, że nie wiedzie nam się tej jesieni dobrze, i każdy wywalczony punkt ma bardzo dużą wagę. Najważniejsze, że przełamaliśmy się i wreszcie nie przegraliśmy, a sam wynik remisowy tego spotkania wydaje się sprawiedliwy.

Wicher Cieszewo - Skrwa Łukomie 0:0

Sędzia: Ł.Matlęga

Skrwa: J.Zieliński – Ma. Beksa, Mi.Beksa, M.Jagodziński Ż, J.Brzemiński Ż, M.Pesta Ż, K.Kalinowski (86 D.Wolak), R.Kowalski, P.Karczewski (63 K.Górecki), M.Sadowski, K.Bonisławski