Skrwa-Huragan 5:1

Ambicja to za mało

• autor: chiczes, 2017-04-02 19:15

Przegrywamy z liderem z Gostynina 0:3. Faworyt nie zawiódł, a nasza drużyna przeciwstawiła rywalom olbrzymią wolę walki jednak okazało się to zbyt mało jak na tak dobrą ekipę jak Mazur.

skrwa-mazur-0-3-2-04-2017-6586056.jpg skrwa-mazur-0-3-2-04-2017-6586057.jpg skrwa-mazur-0-3-2-04-2017-6586058.jpg

Od pierwszych minut optyczną przewagę mieli co zrozumiałe goście, mających tak wielu świetnych, kreatywnych zawodników, że inaczej być nie mogło. Mimo tego Skrwa broniła się mądrze i nie dopuszczała na własne przedpole rywali, rozbijając ataki Mazura z dala od własnej bramki. Gra toczyła się w środku pola, jednak z upływem minut ten Gostyniński „ekspres” nabierał prędkości. W 26. minucie chwila nieuwagi bardzo drogo kosztowała Skrwę. Świetna wrzutka z lewej strony Gracjana Sobczaka w pole karne. Tam nieobstawiany wbiegał Łukasz Kiełbasa i mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik. Należy wspomnieć, że strzelec gola to lewy obrońca i jak on się znalazł po prawej stronie w polu karnym, daje podgląd jak kreatywni są gracze lidera rozgrywek. Rozochoceni zdobyciem gola goście mogli w 36. minucie podwyższyć wynik jednak strzał z wolnego Jakuba Kustry kapitalnie obronił wracający po dłuższym rozbracie z piłką Kamil Piankowski. Skrwa w pierwszej części poważnie zagroziła bramce Bartosza Tomczaka tylko raz. W 38. minucie wrzutka z rzutu wolnego Jarosława Brzemińskiego. Do piłki wyskakuje Mariusz Beksa i zgrywa ją do środka pola do Radosława Kowalskiego. Ten mając przed sobą właściwie pustą bramkę, niefortunnie mija się z piłką i gol dla gospodarzy nie pada. Ta niewykorzystana sytuacja się zemściła w 44. minucie. Długi przerzut w stronę bramki Łukomia. Rafał Kustra przepycha obrońcę i wbiega przed nim w pole karne, mając przed sobą jedynie Piankowskiego. Uderza precyzyjnie i piłka wpada przy ręce naszego bramkarza. Jeszcze przed przerwą swoją sytuację ma Bartłomiej Dębicki, jednak przerzuca piłkę nad bramką naszej drużyny.

Początek drugiej odsłony to walka w środku pola. Ambitna gra gospodarzy i coraz spokojniejsza gości, którzy wydają się mając wszystko pod kontrolą. W 58. minucie przyjezdni mogą podwyższyć rezultat jednak Skrwę ratuje udanym wybiegiem Piankowski. W 64. minucie bramkarza Skrwy wyręcza Mariusz Beksa, który strzał Jakuba Kustry blokuje ciałem i wybija piłkę w pole. 70. minucie po raz kolejny napastnik Mazura Kustra nęka defensywę gospodarzy. Wrzutka, Kustra główkuje a Piankowski kapitalną paradą przenosi futbolówkę nad bramkę. Dwie minuty później Kamil był już bez szans. Kustra zakręcił naszym obrońcą podał dokładnie w pole karne na 7. metr. Tam nie przypadkowo wbiegał Gracjan Sobczak i pozyskany w przerwie zimowej pomocnik precyzyjnym strzałem zdobywa trzeciego gola dla gości. Pod bramką Skrwy gorąco zrobiło się jeszcze raz w 79. minucie za sprawą strzelca pierwszej bramki Łukasza Kiełbasy. Kropnął on z dystansu jednak po raz kolejny w tym meczu klasę pokazał Piankowski, bezsprzecznie najlepszy gracz gospodarzy. Piłkarzom Skrwy w drugiej odsłonie zabrakło pomysłów na rozmontowanie dobrze grającej defensywy Mazura. Brakowało uderzeń z dystansu, a jeśli takowe już były to zostały blokowane i goli na konto Łukomia w tym spotkaniu nie było. Mecz zakończył się sprawiedliwym zwycięstwem Mazura który wydaje się pewnym kandydatem do awansu. Skrwa musi cennych punktów szukać w kolejnych meczach, choć o nie będzie niezwykle trudno. W przyszłym tygodniu wyjazdowy pojedynek z wiceliderem z Maszewa.

Skrwa Łukomie – Mazur Gostynin 0:3 (0:2) Ł.Kiełbasa (26), R.Kustra (43), G.Sobczak (72)

Sędzia: J.Machowski

Skrwa: K.Piankowski – Ma. Beksa, J.Brzemiński, M.Pesta Ż (82 Mi.Beksa), P.Karczewski, R.Kowalski (62 K.Górecki), J.Beksa Ż, K.Kalinowski, M.Jagodziński, M.Sadowski (62 K.Bonisławski) P.Sadowski (75 D.Wolak)

Mazur: B.Tomczak – P.Dutkiewicz, P.Winnicki, A.Wróblewski, Ł.Kiełbasa, G.Sobczak (75 B.Dutkiewicz), B.Dębicki, M.Ostrowski (76 P.Gronalewski), M.Matecki, R.Wilamowski (62 P.Wachaczyk), J.Kustra (80 S.Surmak)